+38(050)499-58-88
+38(068)760-07-55

Сидячий спосіб життя входить в ТОП 10 причин смертності та інвалідності в світі

ВИ ЗНАЛИ ПРО ТЕ, ЩО МАЙЖЕ 2 МІЛЬЙОНИ СМЕРТЕЙ НА РІК ПОВ’ЯЗАНІ З ВІДСУТНІСТЮ ФІЗИЧНОЇ АКТИВНОСТІ? А це доведений факт.

 

Більше руху – менше проблем!

 

У стародавні століття у людства проблем з відсутністю фізичної активності  не стояв взагалі: поки мамонта наздоженеш, завалиш та обробити – сім потів зійде. Та й мамонт напевно не бажав ставати блюдом й так і намагався  дати відсіч. Зараз ситуація в корені змінилася. Мамонти вимерли, а людина навчилася заробляти на прожиток, сидячи в затишному офісі. Але виникла нова проблема: сидячий спосіб життя шкодить здоров’ю набагато сильніше, ніж незбалансована і ризикована мамонтова дієта.

 

Щодо мамонта,то, звичайно, жарт. А ось з приводу синдрому сидячого способу життя і побічних ефектів цієї витрати сучасної цивілізації – цілком серйозно.

 

Відсутність фізичної активності може мати серйозні наслідки навіть для відносно здорових людей.

 

Сидячий спосіб життя збільшує смертність, подвоює ризик серцево-судинних захворювань, діабету і ожиріння, а також збільшує ризик раку товстої кишки, гіпертонії, остеопорозу, проблем з хребтом, ліпідних розладів, депресії і тривоги, зниження пам’яті.

 

СИДЯЧИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ – У ЧИСЛІ 10 ОСНОВНИХ ПРИЧИН СМЕРТІ І ІНВАЛІДНОСТІ В СВІТІ!

 

За даними ВООЗ, від 60 до 85% людей в світі – як з розвинених, так і з країн, що розвиваються – ведуть малорухливий спосіб життя. І це – без перебільшення одна з найбільш серйозних і до сих пір недостатньо вирішених проблем охорони здоров’я в масштабах всієї планети.

Гіподинамія, поряд зі зростаючим вживанням тютюну і нездоровим харчуванням, все частіше стає частиною сучасного способу життя, що веде до катастрофічного зростання таких хвороб, як серцево-судинні захворювання, діабет, ожиріння, хвороби спини і хребта …. Хронічні захворювання, викликані цими факторами ризику, в даний час є основними причинами смерті у всіх частинах світу.

Для офісних працівників уже стали «професійними захворюваннями» остеохондроз, проблеми з хребтом, артрит і артроз колінних суглобів, діабет та інші супутні болячки.

Після трудового дня у офісного працівника виникають болі в спині і попереку, ниють коліна, в очах «мушки» від довгої роботи перед монітором. Знайома картинка? ..

Але ж ці хронічні захворювання, здебільшого, повністю можна попередити. Держава, представники бізнесу можуть врятувати найдорожче – життя і здоров’я людей – інвестуючи в профілактику цих захворювань.

До числа профілактичних заходів, рекомендованих ВООЗ, відносяться помірна фізична активність протягом 30 хвилин кожен день, припинення вживання тютюну і правильне харчування.

Відразу обмовимося: похід в спортзал у вихідні – не вихід. Фізичні навантаження повинні бути регулярними. Як поєднати офісний цейтнот і фіззарядку? Легко: для цього існує відмінний варіант – фітбрейк в офісі, або гімнастика на робочому місці. І масаж спини теж можна організувати прямо на роботі.

Це дійсно зручно: не потрібно нікуди бігти через півміста. Прямо на роботі працівник має можливість стати учасником фітбрейк в офісі – з досвідченим тренером, який допоможе людині з будь-якою фізичною підготовкою отримати заряд бадьорості, призведе в тонус м’язи і загальний стан.

Фітбрейк в офісі – це справжня палочка-виручалочка для тих, у кого офісний режим роботи.

Фітбрейк в офісі займає мінімум часу і дає максимально ефективний результат: ті, хто беруть участь в офісних тренуваннях, відзначають загальне поліпшення самопочуття, підвищення продуктивності праці і зниження проявів хронічних захворювань.

Висновок: хочете прожити довго і здорово – більше рухайтеся, менше проводите час на дивані, кидайте курити, відмовляйтеся від фастфуду і частіше бувайте на свіжому повітрі. Якщо у вас на роботі поки не прижився фітбрейк в офісі – розкажіть про його користь вашому HR. Це те, що потрібно впроваджувати повсюдно.

 

Погодьтеся: 30 хвилин це не так багато. Але ці півгодини фізичної активності – запорука здоров’я на роки вперед.